Skip to content Skip to main navigation Report an accessibility issue

Herbert College of Agriculture – Fall 2021

Confirmed Degrees

*Individuals with directory exclusion will not appear on this listing*

Student Name Degree Honors
Eric James Adams Bachelor of Science in Plant Sciences
Juliana Junqueira Amarante Bachelor of Science in Plant Sciences
Jaci Kalean Baker Bachelor of Science in Wildlife and Fisheries Science Cum Laude
Robert Joseph Behan Bachelor of Science in Construction Science and Agricultural Systems
Sophia G. Bellamy Bachelor of Science in Plant Sciences Magna Cum Laude
Audrey Elizabeth Birdwell Bachelor of Science in Plant Sciences
Tara Nicole Brooks Bachelor of Science in Animal Science
Matthew Carter Brown Bachelor of Science in Construction Science and Agricultural Systems
Cheyenne Brook Cano Bachelor of Science in Wildlife and Fisheries Science
Ethan Carr Bachelor of Science in Forestry Magna Cum Laude
Sarah Lindsey Clabo Bachelor of Science in Animal Science Summa Cum Laude
Sean Clancy Bachelor of Science in Forestry Cum Laude
Preston Browning Collins Bachelor of Science in Forestry Cum Laude
Rebecca Jane Collins Bachelor of Science in Animal Science Magna Cum Laude
Yash Hamang Contractor Bachelor of Science in Food Science Cum Laude
Thomas Robison Crowder Bachelor of Science in Construction Science and Agricultural Systems Cum Laude
Erika Ashley DeBlock Bachelor of Science in Food Science
Andrew Lanier Dukes Bachelor of Science in Construction Science and Agricultural Systems
Rachel Neely Edmonds Bachelor of Science in Wildlife and Fisheries Science
Tyler Chase Ellison Bachelor of Science in Plant Sciences
Malerie Elizabeth Fancher Bachelor of Science in Animal Science Cum Laude
Easton Wyatt Farber Bachelor of Science in Construction Science and Agricultural Systems
Ethan Hunter Fields Bachelor of Science in Construction Science and Agricultural Systems Magna Cum Laude
Liam Thomas Flaherty Bachelor of Science in Construction Science and Agricultural Systems
Jessica Brynn Foster Bachelor of Science in Animal Science Cum Laude
Allana Rule Funderburk Bachelor of Science in Forestry Cum Laude
Amanda Kissel Galloway Bachelor of Science in Plant Sciences
Zane William Graubner Bachelor of Science in Forestry Magna Cum Laude
William Caleb Hardwick Bachelor of Science in Wildlife and Fisheries Science
William P. Harwood Bachelor of Science in Construction Science and Agricultural Systems
Miya Renee Heckman Bachelor of Science in Animal Science
Margaret Ann Hennigan Bachelor of Science in Animal Science
Annabel Katherine Hines Bachelor of Science in Food Science
Maria Theresa Howard Bachelor of Science in Food Science Cum Laude
Jonathon Chase Hulan Bachelor of Science in Forestry
Jonathan Joseph Iusan Bachelor of Science in Wildlife and Fisheries Science Magna Cum Laude
Cameron Dean Johnson Bachelor of Science in Wildlife and Fisheries Science Cum Laude
Christopher F. Johnson Bachelor of Science in Construction Science and Agricultural Systems Magna Cum Laude
Clay Elliot Johnson Bachelor of Science in Food Science
Lillian Marie Johnson Bachelor of Science in Plant Sciences
Hunter Lee Jones Bachelor of Science in Construction Science and Agricultural Systems
Jazmin St. James Jones Bachelor of Science in Plant Sciences
Andrew James Julian Bachelor of Science in Wildlife and Fisheries Science
Ian Conner Kane Bachelor of Science in Agricultural and Resource Economics Summa Cum Laude
Riley Kemp Bachelor of Science in Forestry
Brakkos Russell King Bachelor of Science in Wildlife and Fisheries Science
Thomas Austin Kirby Bachelor of Science in Construction Science and Agricultural Systems
Jenna Catherine Laughlin Bachelor of Science in Food Science Magna Cum Laude
Jason Brian Lawson, Jr. Bachelor of Science in Agriculture Magna Cum Laude
Ross Ledford Bachelor of Science in Construction Science and Agricultural Systems
Abigail Ryan Long Bachelor of Science in Animal Science
Hannah Thuy Mai Bachelor of Science in Animal Science
Savannah Ryley Marlin Bachelor of Science in Animal Science Summa Cum Laude
Catherine Johnston Martella Bachelor of Science in Agricultural and Resource Economics Summa Cum Laude
Kendall Olivia Martin Bachelor of Science in Agricultural and Resource Economics Summa Cum Laude
Evan M. McDaniel Bachelor of Science in Environmental and Soil Sciences Cum Laude
Haley Noelle McElhaney Bachelor of Science in Agricultural and Resource Economics
Jacob Metcalf Bachelor of Science in Plant Sciences
Abad CastaƱeda Monroy Bachelor of Science in Biosystems Engineering
Jarod Scott Mowery Bachelor of Science in Construction Science and Agricultural Systems
Madison Rae Oldendorf Bachelor of Science in Food Science
Liam N. Payne Bachelor of Science in Environmental and Soil Sciences
Nathan Carter Penrod Bachelor of Science in Agriculture
Isaiah Thomas Polk Bachelor of Science in Agricultural and Resource Economics
Bailey Nicholle Porter Bachelor of Science in Animal Science
Ariel Alexandria Ritter Bachelor of Science in Animal Science
Adrienne Abigail Rodriguez Bachelor of Science in Food Science Summa Cum Laude
James Leo Roebuck Bachelor of Science in Biosystems Engineering
Niamh Schumacher Bachelor of Science in Food Science Summa Cum Laude
McKenzie Danielle Sharp Bachelor of Science in Animal Science
Jessica Lillie Shrader Bachelor of Science in Agricultural and Resource Economics Summa Cum Laude
Devin Patrick Smith Bachelor of Science in Construction Science and Agricultural Systems
Turner Jackson Smith Bachelor of Science in Agricultural and Resource Economics
Alec Edward Spychalski Bachelor of Science in Forestry
Josie Stepniewski Bachelor of Science in Animal Science
Victoria May Theobald Bachelor of Science in Animal Science Summa Cum Laude
Payton Michelle Thomas Bachelor of Science in Agriculture
Charles Andrew Thornton Bachelor of Science in Forestry
Tanner Alan Thornton Bachelor of Science in Animal Science
Emily Elizabeth Travis Bachelor of Science in Animal Science Magna Cum Laude
Cade J. Trusley Bachelor of Science in Construction Science and Agricultural Systems
Michael Thompson Waldrop Bachelor of Science in Wildlife and Fisheries Science
Zachary Joseph Walker Bachelor of Science in Construction Science and Agricultural Systems
Carson McGlamery West Bachelor of Science in Food Science
Tiffany Elaine Wheeley Bachelor of Science in Animal Science Magna Cum Laude
William Tyler White Bachelor of Science in Wildlife and Fisheries Science
Tyler Lee Whittaker Bachelor of Science in Animal Science Cum Laude
Clay Walker Wilkinson Bachelor of Science in Construction Science and Agricultural Systems
Cole Abbott Williams Bachelor of Science in Environmental and Soil Sciences
Jackson Tyler Wise Bachelor of Science in Environmental and Soil Sciences Magna Cum Laude
Ethan Tyler Worthington Bachelor of Science in Forestry