Skip to content

Herbert College of Agriculture

 

 

Fall 2018 RSVP Confirmation List

Names are posted within 24 hours of receipt except for weekends and holidays.

NAME FIRST MIDDLE MAJOR
Allen Matthew K. Chemical/Biomolecular Engineering/Biochemistry/Cellular/Molecular Biology
Armstrong Jessica Lynn Food Science and Technology
Baker Garet Cole Electrical Engineering
Benfanti Roma Corey Food Science
Boals Thomas Ansil Environmental & Soil Science/Construction Science
Braden Shannon L. Wildlife and Fisheries Science
Burk Austen R. Biosystems Engineering
Burns Rayven A’lice Animal Science
Cardona Christian Felipe Landscape Design
Clements Kristen Alayna Agricultural Education
Cowan-Banker Christina Danielle Biosystems Engineering
Culpepper Davis Paul Civil Engineering
Cunningham Darby Rebecca Animal Science
Dorris Danika Marie Industrial Engineering
Dummitt Taylor C. Food Science and Technology
Freetage Rebecca Ann Animal Science
Garrett Laura Elizabeth Animal Science
Garstin Brooke Lynne Animal Science
Grayson Cody Lane Animal Science
Hale Olivia Kathryn Animal Science
Hawkins Sam J. Food and Agriculture Business
Heins William Robert Wildlife and Fisheries Science
Henney Melissa L. Wildlife and Fisheries Health and Biology Minor
Hines Anne E. Wildlife and Fisheries/Management
Hodge Andrew S. Animal Science/Bioscience
Hodge Mason Dakota Environmental Soil Science/Construction Science and Business Administration Minor
Holmes Corey Michael Forestry
Johns Joshua G. Agricultural Leadership, Education, and Communication
Johnson Chadwick Scott Wildlife Fisheries Science
Jones Collin Richard Wildlife and Fisheries Science
Jones Rachel Rebekah Animal Science
Kemp Macy Paige Animal Science
Kyle xdc A. Environmental and Soil Science/Construction Science
Lackey Tiffany Ann Nursing
Leslie Shavoshia Maggie Electrical Engineering
Liles Kimiko Amber Animal Science- Bioscience
Lowman David Taylor Wildlife and Fisheries Science
Luffman Benjamin Robert Mechanical Engineering
Luhrs Isaac B. Plant Science
McDonald Alexis Nicole Natural Resources and Environmental Economics
Miller Paul J. Plant Sciences
Millman Samuel Christopher Wildlife and Fisheries Management
Mullins Cheyenne Nichole Wildlife & Fisheries Science
Oldham Nicholas Vincent Forestry
O’Neill Meghan E. Animal Science
Ottinger Sarah Louise Environmental Soil Science
Pettey Joseph Gardner Industrial Engineering
Pugel Cristal Dean Natural Resource and Environmental Economics
Rash Eric Jordan Environmental and Soil Sciences
Rimmer Katelyn C. Forestry
Roberts Kendall Skye Environmental and Soil Sciences
Rutstrom Daniel J. Materials Science and Engineering
Sanders Dakota Blake Computer Science
Shin Erica C. Food Science/Pre-Professional
Smith Daisey Annette Natural Resource and Environmental Economics
Smith Evan J. Computer Science
Spradlin Taylor C. Animal Science
Wandell Michael Vance Environmental and Soil Sciences/Construction Management and a Business Administration Minor
Wang Zhihong Food Science
White Hannah Elizabeth Animal Science/Animal Industries
Wilkinson Katy Lauren Animal Science/Pre-Veterinary Medicine
Williams Rebecca Lynn Animal Science/Animal Industries
Williams Rebecca Lynn Animal Science/Animal Industries
Yarnell Kristen Brooke Animal Science/ Animal Industires and Wildlife and Fisheries Science Minor
Zimmerman Adam A. Soil Science

The flagship campus of the University of Tennessee System and partner in the Tennessee Transfer Pathway.

Report an accessibility barrier.Privacy.