The University of Tennessee, Knoxville

Office


College of Engineering

Spring 2016 Confirmed Degrees

LAST NAME
FIRST/MIDDLE
DEGREE
MAJOR
Abbott  Benjamin Carl BS in Industrial Engineering IE
Abdela  Tesfaye Kassahun BS in Mechanical Engineering MechE
Abdullah  Egber BS in Aerospace Engineering AE
Albaugh  Amy Elizabeth BS in Mechanical Engineering MechE
Alden  Brett Karl BS in Mechanical Engineering MechE
Aldhafeeri  Alwaleed BS in Electrical Engineering ElecE
Aleman  Michael Cole BS in Biomedical Engineering BiomE
Allen  Elisha Matthew BS in Mechanical Engineering MechE
Allred  James Allen BS in Computer Science CS
Aloi  Vincent Andrew BS in Mechanical Engineering MechE
Armentrout  Laura Elise BS in Chemical Engineering ChemE
Arnwine  Nathan Timothy BS in Mechanical Engineering MechE
Bailey IV  William Perry BS in Biomedical Engineering BiomE
Bales  Zachary Chase BS in Biomedical Engineering BiomE
Barber  Jared Thompson BS in Industrial Engineering IE
Barclay  Steven Alexander BS in Chemical Engineering ChemE
Barnes  Christopher Ryan BS in Chemical Engineering ChemE, Bio
Barnes  Erin Amanda BS in Mechanical Engineering MechE
Barth  Nicholas Steven BS in Chemical Engineering ChemE
Beaudin  Jamie Elizabeth BS in Industrial Engineering IE
Beck  Joshua Adam BS in Computer Science CS
Beitel  Natalie Rene BS in Electrical Engineering ElecE
Benkhayal  Muhammed Hussein BS in Computer Science CS
Beztchi  Seena Eric BS in Industrial Engineering IE
Blackstone  Taylor Sandra BS in Chemical Engineering ChemE
Boggs  Jared Matthew BS in Biomedical Engineering BiomE
Bolin  Jared Willis BS in Electrical Engineering ElecE
Bouler III  Douglas Wayne BS in Electrical Engineering ElecE
Bower  Carman Michael BS in Computer Science CS
Bowser II  Wayne David BS in Chemical Engineering ChemE
Boyd  Maegan Paige BS in Chemical Engineering ChemE
Braden  Monty Blake BS in Civil Engineering CivilE
Bradford  Shawn Stephen BS in Computer Science CS
Bray  James Woodfin BS in Mechanical Engineering MechE
Breuhl  Michael John BS in Electrical Engineering ElecE
Brewer  Alexander Madison BS in Mechanical Engineering MechE
Britt III  Carl Glenn BS in Nuclear Engineering NuE
Brock  Benjamin Acker BS in Computer Science CS
Brummette  William Andrew BS in Computer Science CS
Buhamad  Ali A T A A BS in Nuclear Engineering NuE
Burch  Caroline Rodgers BS in Biomedical Engineering BiomE
Buttrey  Matthew Reuben BS in Nuclear Engineering NuE
Cagle  Brandon Carroll BS in Computer Engineering CompE
Cantrell  Jared Anthony BS in Nuclear Engineering NuE
Carpenter  Jared Thomas BS in Mechanical Engineering MechE
Carr  Connor Gareth BS in Materials Science and Engineering MSE
Carter  Elizabeth Blair BS in Aerospace Engineering AE
Chaloux  Alexander Bradley BS in Computer Science CS
Chapel  Brandon Kelly BS in Mechanical Engineering MechE
Chen  Lin Shun BS in Mechanical Engineering MechE
Chesney  Logan Andrew BS in Biomedical Engineering BiomE
Clark  Michael Zachary BS in Chemical Engineering ChemE
Cleer  Kile Alexander BS in Biomedical Engineering BiomE
Cloar  Trevor Reece BS in Civil Engineering CivilE
Collier  Lee Forrest BS in Mechanical Engineering MechE
Collins  Blaine Alexander BS in Mechanical Engineering MechE
Connor III  Richard Joseph BS in Computer Science CS
Conrad  Matthew Joseph BS in Mechanical Engineering MechE
Cook  Bradley Mercer BS in Computer Science CS
Cook  Tyler Anthony BS in Mechanical Engineering MechE
Cooper  Michael Paul BS in Nuclear Engineering NuE
Cox  Brennen Alexander BS in Electrical Engineering ElecE
Cross  Nicholas Bryan BS in Mechanical Engineering MechE
Crumpton  Corey Earl BS in Mechanical Engineering MechE, Math
Dabbs  Rosemary Margaret BS in Chemical Engineering ChemE
Daughtrey  Kyle M. BS in Chemical Engineering ChemE
Dave  Deepa Prakash BS in Electrical Engineering ElecE
Davis  Alexander Joseph BS in Mechanical Engineering MechE
Davis  Brandon Grey BS in Aerospace Engineering AE
Davis  Richard A. BS in Chemical Engineering ChemE
de Wet  Dane BS in Nuclear Engineering NuE
Dement  Nicholas Dunkin BS in Chemical Engineering ChemE
Desai  Sharvari Sanjiv BS in Computer Science CS
DiNicola  Patrick Joseph BS in Biomedical Engineering BiomE
Dixon  Jessica Marie BS in Chemical Engineering ChemE
Dotson  Jordan Connor BS in Mechanical Engineering MechE
Dunn  Kevin A. BS in Computer Science CS
Dyar  Kayla Nicole BS in Materials Science and Engineering MSE
Eid  Marwan Faris BS in Mechanical Engineering MechE
Eldreth  Bryan Lee BS in Chemical Engineering ChemE
Ellis  Alexander Colby BS in Biomedical Engineering BiomE
Fagan  Richard Hilker BS in Electrical Engineering ElecE
Falk  Evan Michael BS in Chemical Engineering ChemE
Finney  Jamie Mitchell BS in Computer Science CS
Finney  Simon Alexander BS in Electrical Engineering ElecE
Fitts  William Lombard BS in Mechanical Engineering MechE
Floarea  Mihai Adrian BS in Aerospace Engineering AE
Flowers  Preston Kenneth BS in Chemical Engineering ChemE
Foote  Lauren Kay BS in Chemical Engineering ChemE
Forrest  Daniel Taylor BS in Chemical Engineering ChemE
Forster  Robert Jahncke BS in Civil Engineering CivilE
Foster  Reed Matthew BS in Computer Science CS
Fox Jr.  Jonathan Thomas BS in Computer Science CS
Frame  Emily Anne BS in Nuclear Engineering NuE
Fritts  William Lombard BS in Mechanical Engineering MechE
Fuerst  Garrett William BS in Chemical Engineering ChemE
Fulkerson  Andrew C BS in Civil Engineering CivilE
Gaetjens  Thomas Kiefer BS in Chemical Engineering ChemE
Garbulet  Vasile Tudor BS in Computer Science CS
Gaudet  Rachel Nichole BS in Nuclear Engineering NuE
Gay  Dustin Wyatt BS in Computer Science CS
Giles  Scott Michael BS in Computer Science CS
Gilliam  Stephen N. BS in Nuclear Engineering NuE
Gilliland  Seth Early BS in Civil Engineering CivilE
Godbold  Michelle Lauren BS in Mechanical Engineering MechE
Goering  Timothy Ryan BS in Computer Science CS
Goetz  Anissa Jordan BS in Chemical Engineering ChemE
Graunke  Alan William BS in Mechanical Engineering MechE
Graves  Daniel Alexander BS in Computer Engineering CompE
Graves  Robin Catherine BS in Industrial Engineering IE
Greek  Victoria Caroline BS in Nuclear Engineering NuE
Greeley  Duncan Alexander BS in Materials Science and Engineering MSE
Gritton III  Jack Evans BS in Materials Science and Engineering MSE
Guerre  Joseph Charles BS in Chemical Engineering ChemE
Gunnels  Justin Michael BS in Computer Science CS
Gutman  John Scott BS in Electrical Engineering ElecE
Haaf  Samuel Baxter BS in Materials Science and Engineering MSE
Hagan  Brooke Ashton BS in Industrial Engineering IE
Hamill  William Francis BS in Civil Engineering CivilE
Hamilton  Benjamin Polk BS in Mechanical Engineering MechE
Hamilton  Jeffrey BS in Computer Science CS
Hanas  Gabriel Joseph BS in Computer Science CS
Hankins  Hannah Rene BS in Civil Engineering CivilE
Hannah  Bradley Devale BS in Chemical Engineering ChemE
Haque  Saajid Al BS in Electrical Engineering ElecE
Hardt  Benjamin Byron BS in Mechanical Engineering MechE
Harpending  Christopher Michael BS in Mechanical Engineering MechE
Hasse  Adam James BS in Nuclear Engineering NuE
Hatton  Brittney Faye BS in Industrial Engineering IE
Hawks  William A. BS in Chemical Engineering ChemE
Hays  Roy Nathan BS in Electrical Engineering ElecE
Heidel  Clarence Derek Mckenzie Parker BS in Mechanical Engineering MechE
Heise  Griffin Mcvay BS in Biomedical Engineering BiomE
Hendricks  Britt Foster BS in Electrical Engineering ElecE
Hensel  Caleb Ross BS in Mechanical Engineering MechE
Hensley  Hagan Free BS in Chemical Engineering ChemE
Hepburn  Trevor Lee BS in Biomedical Engineering BiomE
Herberich  David Thomas BS in Industrial Engineering IE
Herwehe  Benjamin Patrick BS in Mechanical Engineering MechE
Hill  Jason Garrett BS in Chemical Engineering ChemE
Hnilica  Andrew L. BS in Computer Science CS
Hobbs  Matthew Trevor BS in Aerospace Engineering AE
Holloway  Michael Emerson BS in Aerospace Engineering AE
Holt  Jonathan Andrew BS in Civil Engineering CivilE
Holzmer  Christopher Michael BS in Computer Science CS
Horton  Alexandre Martins BS in Chemical Engineering ChemE
Howard  Morgan Elizabeth BS in Biomedical Engineering BiomE
Howell III  David Thomas BS in Mechanical Engineering MechE
Hsueh  Kenneth Kai-Di BS in Computer Science CS
Hubler  Seth Michael BS in Mechanical Engineering MechE
Hughes III  Harry Norman BS in Computer Engineering CompE
Hunter  Stanley Pickering BS in Mechanical Engineering MechE
Isom  Brooklynn Janay BS in Civil Engineering CivilE
Johnson  Jaylyn Westly BS in Civil Engineering CivilE
Johnson  Taylor Charles BS in Mechanical Engineering MechE
Joseph  Thomas BS in Electrical Engineering ElecE
Joynes  Quinton James BS in Industrial Engineering IE
Kang  Min Gu BS in Biomedical Engineering BiomE
Kassaee  Saiid BS in Aerospace Engineering AE
Keever  Travis Wynn BS in Chemical Engineering ChemE
Kelso  Michael David BS in Civil Engineering CivilE
Kemp  James William BS in Materials Science and Engineering MSE
Keyser  John Carlson BS in Civil Engineering CivilE
Kiger  Heather Elizabeth BS in Aerospace Engineering AE
King  Kristina Nicole BS in Civil Engineering CivilE
Kinzy  Corinne danielle BS in Mechanical Engineering MechE
Kiser  Alex BS in Civil Engineering CivilE
Kivi  Nicholas Joseph BS in Materials Science and Engineering MSE
Kline  Matthew Edward BS in Computer Engineering CompE
Klug  Ryan Michael BS in Mechanical Engineering MechE
Klumpe  David Michael BS in Mechanical Engineering MechE
Kohann  Julian Michael BS in Computer Science CS
Kotara III  Christopher Frederick BS in Mechanical Engineering MechE
Kreceman  Bradley Ryan BS in Civil Engineering CivilE
Kruse  Konnor Sean BS in Mechanical Engineering MechE
Labossiere-Hickman  Travis James BS in Nuclear Engineering NuE
Lahti  Eric Michael BS in Mechanical Engineering MechE
Lamar  Ellen Azaliea BS in Chemical Engineering ChemE
Lamb  Matthew Wayne BS in Mechanical Engineering MechE
Lampley  Jacob Earl BS in Civil Engineering CivilE
Large  Danielle Elizabeth BS in Chemical Engineering ChemE
Lawniczak  Maeve Elise BS in Electrical Engineering ElecE
Lawson III  James Edward BS in Civil Engineering CivilE
Layhew  David Dayton BS in Civil Engineering CivilE
Leonard  Daniel Joshua BS in Mechanical Engineering MechE
Lepore  Tyler Joseph BS in Industrial Engineering IE
Letsinger  Luke Beauregard BS in Mechanical Engineering MechE
Lewis  Justin Doran BS in Aerospace Engineering AE
Long  Gavin Benjamin BS in Electrical Engineering ElecE
Love  Austin Trey BS in Industrial Engineering IE
Lovell  Benjamin Thomas BS in Aerospace Engineering AE
Lowe  Catherine Nicole BS in Civil Engineering CivilE
Lutz  Matthew Kelly BS in Computer Science CS
Lynch  Dylan Joseph BS in Mechanical Engineering MechE
MacAdams  Shannon Paige BS in Biomedical Engineering BiomE
Magocs  Benjamin Lajos BS in Aerospace Engineering AE
Maine III  Jerry Lynn BS in Aerospace Engineering AE
Manka  Brandy Nicole BS in Civil Engineering CivilE
Marini IV  Andrew Lawrence BS in Mechanical Engineering MechE
Marmon  Alexander Samuel BS in Chemical Engineering ChemE
Marshall  Joseph Daniel BS in Electrical Engineering ElecE
Marshall  Tyler Eugene BS in Computer Science CS
Martin  Austin David BS in Civil Engineering CivilE
Martin  Victoria Caroline BS in Nuclear Engineering NuE
Mason Jr.  Jeffrey Hoyt BS in Civil Engineering CivilE
Massman  Garrett Reid BS in Computer Engineering CompE
Matheson  David Jacob BS in Mechanical Engineering MechE
Maze  Micah McQuein BS in Computer Science CS
Mbugua  Kelvin Kamau BS in Mechanical Engineering MechE
McCabe  Christopher Robert BS in Mechanical Engineering MechE
McCameron  Justin Michael BS in Mechanical Engineering MechE
McCarter  Matthew Jay BS in Civil Engineering CivilE
McClain  Matthew Wendell BS in Civil Engineering CivilE
McClanahan  Kyle Copeland BS in Computer Science CS, Math
McCormick  Ian Carter BS in Chemical Engineering ChemE
McCullough  William Parker BS in Industrial Engineering IE
McDonald  Jason Adam BS in Computer Engineering CompE
McDonald  Joshua Carl BS in Aerospace Engineering AE
McFall  Danielle Lynn BS in Nuclear Engineering NuE
McGee  Bruce Kentaro BS in Chemical Engineering ChemE
McInturff  Audry Gayle BS in Industrial Engineering IE
Messing  Andrew Kenneth BS in Computer Engineering CompE
Miller  Aaron James BS in Biomedical Engineering BiomE
Minneci  Robert Paul BS in Materials Science and Engineering MSE
Minor  Kendall Ryan BS in Nuclear Engineering NuE
Minton  Connor Christian BS in Computer Science CS, Math
Mitchell  Cody Shawn BS in Computer Science CS
Moncrief III  Robert Terry BS in Computer Engineering CompE
Montano  Andreas Wolden BS in Chemical Engineering ChemE
Moore  Alexander James BS in Aerospace Engineering AE
Moran  Nicholas S. BS in Computer Science CS
Morgan  Shawn Alan BS in Mechanical Engineering MechE
Morris  Ryan Michael BS in Chemical Engineering ChemE
Morris  Stephen Hunter BS in Mechanical Engineering MechE
Mullen  Alec Brandon BS in Chemical Engineering ChemE
Mullins  Tyler Anthony BS in Chemical Engineering ChemE
Murdock  Austin Schuyler BS in Aerospace Engineering AE
Nesbit  Trammell Eddie BS in Chemical Engineering ChemE
Neuzil  Joseph Daniel BS in Civil Engineering CivilE
Nichols  Mark David BS in Civil Engineering CivilE
Norfleet II  Dennis Andre BS in Biomedical Engineering BiomE
Noyes  Andrew Keats BS in Computer Engineering CompE
O'Dell  Conor Joseph BS in Mechanical Engineering MechE
O'Meara  Mackenzie Thomas BS in Mechanical Engineering MechE
O'Neil  Matthew C. BS in Nuclear Engineering NuE
Orekhov  Andrew Leonidovich BS in Mechanical Engineering MechE
Parrott  Alexander Crittington BS in Chemical Engineering ChemE
Parrott  Benjamin David BS in Computer Engineering CompE
Parwani  Ashwin Ashok BS in Aerospace Engineering AE
Patel  Milan Jayesh BS in Computer Science CS
Patel  Neha BS in Chemical Engineering ChemE
Patel  Nitant Piyushbhai BS in Nuclear Engineering NuE
Patterson  John Thomas BS in Industrial Engineering IE
Peek  Brian James BS in Civil Engineering CivilE
Peng  Zengyi BS in Electrical Engineering ElecE
Penney  Joshua James BS in Mechanical Engineering MechE
Pennington Jr.  Michael Slater BS in Biomedical Engineering BiomE
Pershke  Bradley Ryan BS in Nuclear Engineering NuE
Peters  Andrew Mark BS in Chemical Engineering ChemE
Place  David Berthelot BS in Computer Engineering CompE
Plymill  Austin Blake BS in Materials Science and Engineering MSE
Powell  Nathan Russell BS in Mechanical Engineering MechE
Price  Jacob Lee BS in Mechanical Engineering MechE
Prichard  Logan Barrett BS in Mechanical Engineering MechE
Priddy Jr.  David Lee BS in Mechanical Engineering MechE
Proctor  Paul Joseph BS in Electrical Engineering ElecE
Proffitt  David Frederick BS in Mechanical Engineering MechE
Rakoczy  Samuel Peter BS in Mechanical Engineering MechE
Ramsey  Benjamin James BS in Computer Science CS
Rast Jr.  Stephen Alan BS in Chemical Engineering ChemE
Rayfield  Natalie Ann BS in Mechanical Engineering MechE
Reeder  Nathan Paul BS in Mechanical Engineering MechE
Register  Haley Mary-Frances BS in Mechanical Engineering MechE
Rhyne  Breanna Julia BS in Biomedical Engineering BiomE
Rider  Zane Douglas BS in Mechanical Engineering MechE
Rizk  Jason Tyler BS in Nuclear Engineering NuE, Math
Robinette  Isaac Michael BS in Mechanical Engineering MechE
Rogers  Jeremy Nelson BS in Computer Science CS
Rogers  Katie Louise BS in Biomedical Engineering BiomE
Roper  Ryan Bruce BS in Computer Science CS
Ross  Logan Stasel BS in Civil Engineering CivilE
Rowland  Taylor Lawrence BS in Mechanical Engineering MechE
Royer  Christopher William BS in Civil Engineering CivilE
Rucker  Richard Laine BS in Nuclear Engineering NuE
Rutherford  Saya Kristy Nakano BS in Nuclear Engineering NuE
Sangid  Jordan Michael BS in Electrical Engineering ElecE
Sarayloo  Arya Kevin BS in Chemical Engineering ChemE
Sawyer  Nevin Benjamin BS in Industrial Engineering IE
Schumacher  Austin Tyler BS in Mechanical Engineering MechE
Seal  Adam Michael BS in Computer Science CS
Sedov  Konstantin Vladislavovich BS in Chemical Engineering ChemE
Seeger  Mark Steven BS in Mechanical Engineering MechE
Shelso  Matthew Joseph BS in Mechanical Engineering MechE
Sheppard  Aaron Paul BS in Civil Engineering CivilE
Shibata  Andre Zacher BS in Materials Science and Engineering MSE
Shin  Brian Youngchul BS in Chemical Engineering ChemE
Short  Tyler Heath BS in Civil Engineering CivilE
Shull IV  Garland Ben BS in Electrical Engineering ElecE
Shuman  Steven James BS in Civil Engineering CivilE
Sievers  Shelby Alexis BS in Biomedical Engineering BiomE
Signorin  Ryan Joseph BS in Civil Engineering CivilE
Skelton  Christopher Heath BS in Electrical Engineering ElecE
Smith  Cary Dean BS in Aerospace Engineering AE
Smith  Markyth Triennell BS in Mechanical Engineering MechE
Smith  Michael Bryan BS in Nuclear Engineering NuE
Smith  Trenton Dean BS in Civil Engineering CivilE
Splane  Daniel Steven BS in Aerospace Engineering AE
Stephens  Colten Randal BS in Civil Engineering CivilE
Steren-Ruta  Stephanie Jacqueline BS in Electrical Engineering ElecE
Stout  Emily Gabrielle BS in Chemical Engineering ChemE
Stripling  Andrew David BS in Chemical Engineering ChemE
Szklarski  Colin C. BS in Civil Engineering CivilE
Tague  Molly Anne BS in Electrical Engineering ElecE
Tansakul  Varisara BS in Industrial Engineering IE
Tarvin  Jalen Delance BS in Electrical Engineering ElecE
Tate Jr.  Gregory Lee BS in Chemical Engineering ChemE
Teague  Joseph Townley BS in Computer Science CS
Tedder  Nathan Loyd BS in Aerospace Engineering AE
Templeton  Logan Ray BS in Chemical Engineering ChemE
Terheggen  Logan C. BS in Chemical Engineering ChemE
Tester  Bradley Wayne BS in Aerospace Engineering AE
Tester Jr.  Christopher Brian BS in Computer Engineering CompE
Thomas  Taylor Allen BS in Electrical Engineering ElecE
Thomason  Michael Andrew BS in Mechanical Engineering MechE
Thompson  Jordan Christopher BS in Aerospace Engineering AE
Tilton  Andrew Spencer BS in Civil Engineering CivilE
Totty  Michael Sean BS in Biomedical Engineering BiomE
Trout  Michael Gabriel BS in Electrical Engineering ElecE
Trzil  Peter Andrew BS in Mechanical Engineering MechE
Turpin  Nicholas Rhett BS in Nuclear Engineering NuE
Valentine  Ethan Edward BS in Biomedical Engineering BiomE
Van der Voort  Sterling Martin BS in Industrial Engineering IE
Vasquez  Yvette Katherine BS in Mechanical Engineering MechE
Vaz  Christabel Jananii BS in Biomedical Engineering BiomE
Vincent  Bradley James BS in Electrical Engineering ElecE
Vinkler  David Mark BS in Mechanical Engineering MechE
Vogel  Christopher Austin BS in Chemical Engineering ChemE
Wagner  Ryan D. BS in Computer Science CS
Waldschlager  Isaac Conrad BS in Nuclear Engineering NuE
Walker  Brian Arnold BS in Civil Engineering CivilE
Walker  Cameron Scott BS in Chemical Engineering ChemE
Walker  Cory Martin BS in Computer Engineering CompE
Walton  Elliott Kennan Boyd BS in Civil Engineering CivilE
Wampler III  Ted Lawrence BS in Mechanical Engineering MechE
Weaver  Liam Marten BS in Civil Engineering CivilE
Webb  Christopher Daniel BS in Industrial Engineering IE
Webb  Marquise Quintez BS in Civil Engineering CivilE
Weiss  Ryan John BS in Electrical Engineering ElecE
Wessner  Matthew Scott BS in Mechanical Engineering MechE
West  Phillip Connor BS in Biomedical Engineering BiomE
Wheeler  Alexander McGuire Walker BS in Nuclear Engineering NuE, Math
Whisenant  Matthew Jesse BS in Aerospace Engineering AE
Whitaker  Haley Elizabeth BS in Electrical Engineering ElecE
Whitaker  Rachel Lynn BS in Mechanical Engineering MechE
Whited  Carlos Roberto BS in Computer Science CS
Williams  Cody James BS in Computer Science CS
Williamson  Andrew Turner BS in Mechanical Engineering MechE
Wilson  Matthew Alexander BS in Biomedical Engineering BiomE
Wise  Gerard Alexander BS in Aerospace Engineering AE
Woods  Jason Anthony BS in Mechanical Engineering MechE
Work  Walter Travis BS in Electrical Engineering ElecE
Wortham  Forrest Alexander BS in Computer Science CS
Wszolek  Alyxandria Lorraine BS in Nuclear Engineering NuE
Wyer  Austin Richard BS in Computer Science CS
Yarbrough  Lindsey BS in Chemical Engineering ChemE
Yates  Ted Allen BS in Chemical Engineering ChemE
Yoder  Sean Lucas BS in Mechanical Engineering MechE
Young  Aaron Reed BS in Computer Engineering CompE
Young  Bailee Nicole BS in Civil Engineering CivilE
Zetterberg  Anna Patricia BS in Chemical Engineering ChemE
       

UNDERGRADUATE STUDENTS

 

 

TOP

 

 

Office of the University Registrar

202 Student Services Building - Knoxville, TN 37996-0200

Monday-Friday, 8:00 am to 5:00 pm - except holidays


 

The University of Tennessee, Knoxville. Big Orange. Big Ideas.

Knoxville, Tennessee 37996 | 865-974-1000
The flagship campus of the University of Tennessee System