The University of Tennessee, Knoxville

Office


College of Engineering

Fall 2015 Confirmed Degrees

LAST NAME FIRST/MIDDLE DEGREE MAJOR
Allen  Bronnie Lee BS in Mechanical Engineering MechE
Arnold  Joshua Michael BS in Materials Science and Engineering MSE
Bandara  Peramuda Asanga BS in Computer Engineering CompE
Bareswilt  Kathleen Ann BS in Industrial Engineering IE
Beaird  Austin Michael BS in Mechanical Engineering MechE
Boles  Jessica Danielle BS in Electrical Engineering ElecE
Boring  Samuel Nathan BS in Nuclear Engineering NucE
Bowa  Mwamba BS in Electrical Engineering ElecE
Brandon  Jeffrey Coburn BS in Electrical Engineering ElecE
Brewner  Sean Benjamin BS in Mechanical Engineering MechE
Bridges  Michael Robert BS in Civil Engineering CivE
Bristol  Lee Thomas BS in Mechanical Engineering MechE
Brown  William Trent BS in Mechanical Engineering MechE
Bryan  David Oakley BS in Mechanical Engineering MechE
Bullock  Dylan Gregory BS in Civil Engineering CivE
Burke  Bryan Timothy BS in Computer Science ComS
Burnum  John Andrew BS in Computer Science ComS, Phys
Butler  Reese Hampton BS in Computer Science COMPUTER SCI
Byrd  Arno Sebastian BS in Mechanical Engineering MechE
Cappleman  Samuel Franklin BS in Civil Engineering CivE
Cashion  James Joseph BS in Mechanical Engineering MechE
Chen  Cai Yi BS in Industrial Engineering IE
Cochran  Spencer Pierce BS in Electrical Engineering ElecE
Combs  David Matthew BS in Computer Engineering CompE
Connor  Patrick Maxwell BS in Mechanical Engineering MechE
Cullen  Ryan Christopher BS in Civil Engineering CivE
Davis  Eric Scott BS in Civil Engineering CivE
Davis  Kevin Christopher BS in Computer Engineering CompE
Dorris Jr.  John Peter BS in Computer Science ComS
Eckhart  Patricia Jean BS in Computer Engineering CompE
Edwards  Jarrod Abram BS in Mechanical Engineering MechE
Elam  Patrick Scott BS in Computer Science ComS
Evans  Frederick Avery BS in Computer Engineering CompE
Favory  Jacob Adam BS in Electrical Engineering ElecE
Fritts  Aaron Lee BS in Civil Engineering CivE
Fullbright  Austin Curtis BS in Electrical Engineering ElecE
Fuller  Hayley Elizabeth BS in Civil Engineering CivE
Gaines  Ben Marlin BS in Mechanical Engineering MechE
Gouffon  Sloane Elizabeth BS in Industrial Engineering IE
Haerr  Gregory Alan BS in Civil Engineering CivE
Hargis  Erik Daniel BS in Mechanical Engineering MechE
Harris  Adam Joel BS in Mechanical Engineering MechE
Hawley  Wesley Clark BS in Civil Engineering CivE
Heglar  Jacob Nolan BS in Mechanical Engineering MechE
Hensley  Howard Sterling BS in Chemical Engineering ChemE
Hensley  Samuel Franklin BS in Civil Engineering CivE
Hightower  Samantha Lyn BS in Civil Engineering CivE
Honey  Michael Dean BS in Electrical Engineering ElecE
Hooten  Alex Brett BS in Computer Engineering CompE
Hotsinpiller  Brandon Russell BS in Industrial Engineering IE
Hume  Seanpatrick Charles BS in Computer Science ComS
Jackson  Jonathan Troy BS in Computer Science ComS
Jordan  Michael Keith BS in Industrial Engineering IE
Kitts  Matthew Ryan BS in Mechanical Engineering MechE
Klomfas  Nicholas John BS in Electrical Engineering ElecE
Lamont  Jonathan William BS in Computer Science ComS
Layne  William Taylor BS in Electrical Engineering ElecE
Ledford  William Benjamin BS in Computer Science ComS
Leinart  Kyle Andrew BS in Computer Science ComS
Luma  Johnson BS in Civil Engineering CivE, FFS
Maddox  Christian Lawrence BS in Computer Science ComS
Mangum  Caleb Michael BS in Mechanical Engineering MechE
Mann  Jason Terrell BS in Civil Engineering CivE
Maupin  Andrew Price BS in Chemical Engineering ChemE
McCall  Henry Harding BS in Industrial Engineering IE
McKerley  Benjamin Michael BS in Industrial Engineering IE
McLaurine  Austin Davis BS in Mechanical Engineering MechE
McVeigh  Carter Glenn BS in Mechanical Engineering MechE
Merook  Adam Thomas BS in Civil Engineering CivE
Meyer  Anthony Paul BS in Electrical Engineering ElecE
Michalik  David Jesse BS in Mechanical Engineering MechE
Moss  Austin Matthew BS in Computer Science ComS
Orozco Martinez  Cristian David BS in Civil Engineering CivE
Pate  Trevor Alexander BS in Materials Science and Engineering MSE
Patel  Neel Mahesh BS in Mechanical Engineering MechE
Patterson  Jason Travis BS in Civil Engineering CivE
Peck  Nathan Alexander BS in Electrical Engineering ElecE
Petree  Cameron Theodore BS in Electrical Engineering ElecE
Pitts  Joshua Paul BS in Computer Science ComS
Plunkett  Tyler David BS in Computer Science COMPUTER SCI
Poe  Grant Douglas BS in Electrical Engineering ElecE
Ramsbottom  Benjamin Durfee BS in Civil Engineering CivE
Ramsey  Jaclyn Paige BS in Industrial Engineering IE
Ramsey  Scott Nicholas BS in Civil Engineering CivE
Richmond  Stephen Lewis BS in Computer Science ComS
Roberts  Curtis A BS in Aerospace Engineering AeroE
Robertson  Eric Michael BS in Electrical Engineering ElecE
Rochat  Jillyn Denise BS in Computer Engineering CompE
Roth  Mary Katherine BS in Civil Engineering CivE
Schepens  Erika Marie BS in Mechanical Engineering MechE
Sharp  Issac Fred BS in Computer Engineering CompE
Smith  Jared Reid BS in Computer Science ComS
Smith  Whitney Jawan BS in Nuclear Engineering NucE
Stoner  Brenton Allen BS in Mechanical Engineering MechE
Stoutt  Nicholas Taylor BS in Mechanical Engineering MechE
Strawn  Sarah Katherine BS in Civil Engineering CivE
Talley  Paul Wilson BS in Mechanical Engineering MechE
Thompson  Chelsea Elizabeth BS in Civil Engineering CivE
Turan  Josh Cody BS in Materials Science and Engineering MSE
Twickler III  William George BS in Mechanical Engineering MechE
Vo  Phong Trieu BS in Chemical Engineering ChemE
Washington  MacKinzie Hart BS in Mechanical Engineering MechE
Werner  Emily Carol BS in Electrical Engineering ElecE
Whetsel  Brandon Cole BS in Civil Engineering CivE
Williamson  Caleb James BS in Computer Engineering CompE
Wiseman  Alexander Brady BS in Mechanical Engineering MechE
Woolsey  Jonathon David BS in Civil Engineering CivE
Worley  Brandon Edward BS in Civil Engineering CivE
Yoder  Nicholas Ryan BS in Industrial Engineering IE
Young  David Montgomery BS in Electrical Engineering ElecE
Zwycewicz  Nicholas Ryan BS in Civil Engineering CivE
       

UNDERGRADUATE
STUDENTS
Agricultural Sciences & Natural Resources Education, Health & Human Sciences
Architecture & Design Engineering
Arts & Sciences (A-K) Nursing
Arts & Sciences (L-Z) Social Work
Haslam College of Business Veterinary Medicine
Communication & Information  

TOP

 

 

 

Office of the University Registrar

209 Student Services Building - Knoxville, TN 37996-0200

Telephone calls for the Office of the University Registrar are answered by One Stop Express Student Services Center (865-974-1111) located at Hodges Library Ground Floor, 1015 Volunteer Boulevard. To contact University Registrar staff please refer to "Staff Listing".

Monday-Friday, 8:00 am to 5:00 pm - except holidays



 

The University of Tennessee, Knoxville. Big Orange. Big Ideas.

Knoxville, Tennessee 37996 | 865-974-1000
The flagship campus of the University of Tennessee System