The University of Tennessee, Knoxville

Office


College of Engineering

Fall 2014 Confirmed Degrees

LAST NAME FIRST/MIDDLE DEGREE MAJOR
Abdulrahman  Shahad J. BS Civil Engineering CivlE
Adams  Alexander Bentley BS Mechanical Engineering MechE
Allen III  Joe Larry BS Computer Engineering CompuE
Amagliani  Joseph Paul BS Civil Engineering CivlE
Baldwin  Daniel Clayton BS Computer Science ComS
Brown  Austin Davis BS Mechanical Engineering MechE
Brown  Michael Neil Patrick BS Chemical Engineering ChemE
Browning  Elizabeth Camille BS Mechanical Engineering MechE
Burbank  Steven Nathan BS Industrial Engineering IE
Burr  Matthew Lavern BS Mechanical Engineering MechE
Card  Matthew Tyler BS Mechanical Engineering MechE
Carter  Brett Michael BS Civil Engineering CivlE
Cavopol  Nicholas Alexander BS Electrical Engineering ElecE
Chittaphong  Austin Donnie BS Civil Engineering CivlE
Clark  Mark Justin BS Computer Science ComS
Clement  Caleb Aaron BS Mechanical Engineering MechE
Collins  Donald Charles BS Computer Engineering CompuE
Cook  Thomas Anderson BS Mechanical Engineering MechE
Cross  Nicholas Gerald BS Materials Science and Engineering MatsSE
Crum  Patrick James BS Mechanical Engineering MechE
Davidson  Rannon Joel BS Aerospace Engineering AeroE
Davis  Andrew Robert BS Civil Engineering CivlE
Davis  Patrick Charles BS Computer Science ComS
Davis  Stephen Gressette BS Mechanical Engineering MechE
Day  Samuel Benjamin BS Computer Science ComS
DeBusk  Jennifer Cassandra BS Industrial Engineering IE
Doster  William Cole BS Civil Engineering CivlE
Easterday  Tristan Randall BS Mechanical Engineering MechE
Edralin  Dennis Vincent BS Chemical Engineering ChemE
Elverd  Sean Frederick BS Mechanical Engineering MechE
Goddard  Samuel BS Biomedical Engineering BiomE
Graves  Jacob Stiner BS Civil Engineering CivlE
Haque  Sulman Mohammad BS Mechanical Engineering MechE
Hargis  Jarrod Austin BS Industrial Engineering IE
Harley  Forrest Chad BS Electrical Engineering ElecE
Hayes  Derek Matthew BS Electrical Engineering ElecE
Hensberry  Joseph Lee BS Civil Engineering CivlE
Hoffman  Trevor Michael BS Industrial Engineering IE
Holcomb  Kyle Emmanuel BS Electrical Engineering ElecE
Horton  Jonathon Lee BS Civil Engineering CivlE
Huerto  Kevin Robert BS Mechanical Engineering MechE
Huff  Bradley Joseph BS Materials Science and Engineering MatsSE
Huffaker  Andrew Earl BS Mechanical Engineering MechE
Hutson  Kevin R. BS Nuclear Engineering NuclE
Isham  Brian Mark BS Civil Engineering CivlE
Jarrett  Stephen Marshall BS Industrial Engineering IE
Keller  Drew Benjamin BS Civil Engineering CivlE
Knipp  Derek Jacob BS Mechanical Engineering MechE
Knoll  Austin Richard BS Mechanical Engineering MechE
Langford  Jeremy Joseph BS Computer Engineering CompuE
Larkin  Lance Harrison BS Civil Engineering CivlE
Lawhorn  Wade Michael BS Civil Engineering CivlE
Leonard  Benjamin Harris BS Mechanical Engineering MechE
Lesslie  Jason Franklin BS Mechanical Engineering MechE
Marks  Brent Alan BS Mechanical Engineering MechE
Martin  Stephen Robert BS Civil Engineering CivlE
McAlister III  John Hill BS Civil Engineering CivlE
McCarter  Ryan Patrick BS Engineering Physics EngrP
Mills  Steven Douglas BS Computer Science ComS
Minter  Genesis Nanniah Michelle  BS Chemical Engineering ChemE
Murphy  Christopher Cash BS Industrial Engineering IE
Murphy  Matthew Patrick BS Electrical Engineering ElecE
Murray VI  John Joseph BS Computer Engineering CompuE
Norris  Andrew Clayton BS Mechanical Engineering MechE
Norwood  Jennifer Erin BS Civil Engineering CivlE
Odom  Chandler Neal BS Electrical Engineering ElecE
Pack  Tyler Moore BS Civil Engineering CivlE
Pagan  Michael Barnes BS Materials Science and Engineering MatsSE
Pierce  Aaron Michael BS Mechanical Engineering MechE
Plaag  Brian Andrew BS Mechanical Engineering MechE
Poligone  Michael Scott BS Civil Engineering CivlE
Pollock  Stephanie Gabrielle BS Mechanical Engineering MechE
Priester  William Davis Lee BS Civil Engineering CivlE
Replogle  Cody Leigh BS Civil Engineering CivlE
Reynolds  Javan Matthew BS Civil Engineering CivlE
Riley  Andrew Painter BS Civil Engineering CivlE
Roberts II  Charles Kenneth BS Electrical Engineering ElecE
Salim  Ahmad Mohammad BS Mechanical Engineering MechE
Schermerhorn  Scott Jeffrey BS Civil Engineering CivlE
Seagraves  Kayleigh Breanna BS Computer Science ComS
Shoman  Nathan   BS Nuclear Engineering NuclE
Skinner  Jonathan Mcleod BS Civil Engineering CivlE
So  Dam Hee   BS Chemical Engineering ChemE
Solies  Karsten Michael BS Electrical Engineering ElecE
Sowell  Blake Thomas BS Industrial Engineering IE
Stanfill  Christopher Ryan BS Mechanical Engineering MechE
Stone  Dominic Michael BS Civil Engineering CivlE
Sudbury  Nicholas Shaw BS Computer Science ComS
Tabor  Grant Griffin BS Civil Engineering CivlE
Thomas  Sammy Muraaby BS Mechanical Engineering MechE
Thompson  David Franklin BS Mechanical Engineering MechE
Thompson  Gregory Michael BS Mechanical Engineering MechE
Underwood  Marshall James BS Computer Science ComS
Vincent  Maria Sakenovna BS Computer Science ComS
Wakeman  Elizabeth Catherine BS Civil Engineering CivlE
Walden  Benjamin Michael BS Mechanical Engineering MechE
Walker  DeAnna Elizabeth BS Civil Engineering CivlE
Wallace  Chandler Andre BS Biomedical Engineering BiomE
Waller  Brandon Michael BS Mechanical Engineering MechE
Watson  Trevor A. BS Electrical Engineering ElecE
Wilburn  Kaitlyn Shea BS Civil Engineering CivlE
Wilhoit  Chelsea Elizabeth BS Materials Science and Engineering MatsSE
Woodard  Alexander David BS Electrical Engineering ElecE
Zaveri  Shivam Rajeshbhai BS Industrial Engineering IE
       

UNDERGRADUATE
STUDENTS
Agricultural Sciences & Natural Resources Education, Health & Human Sciences
Architecture & Design Engineering
Arts & Sciences (A-K) Nursing
Arts & Sciences (L-Z) Social Work
Business Administration Veterinary Medicine
Communication & Information  

TOP

 

 

 

Office of the University Registrar

209 Student Services Building - Knoxville, TN 37996-0200

Telephone calls for the Office of the University Registrar are answered by One Stop Express Student Services Center (865-974-1111) located at Hodges Library Ground Floor, 1015 Volunteer Boulevard. To contact University Registrar staff please refer to "Staff Listing".

Monday-Friday, 8:00 am to 5:00 pm - except holidays



 

The University of Tennessee, Knoxville. Big Orange. Big Ideas.

Knoxville, Tennessee 37996 | 865-974-1000
The flagship campus of the University of Tennessee System