The University of Tennessee, Knoxville

Office


College of Agricultural Sciences & Natural Resources

Spring 2013 Confirmed Degrees

LAST NAME FIRST/MIDDLE DEGREE MAJOR
Ailshie  Robert Alexander BSAG FAB
Akers  Courtney Corrine BSAN Anim Sci
Albin  Molly Louise BSFS FST
Allen  Ashley Marie BSARE FAB
Allen  Robbie Leigh BSFS FST
Asbury  James Henry BSAG FAB
Aust  Alex Hamilton BSESS ESS
Austin  Paige Taylor BSAN Anim Sci
Bailey  Laura Christine BSAN Anim Sci
Baldus  Robert Thomas BSBSE Biosy Engr
Barker  Claire Elizabeth BSAN Anim Sci
Berry  Brittney Lauren BSARE FAB
Best  Katelyn Ann BSAG NREE
Bodary  Christopher Michael BS AG ANRL/ED/COM
Brantley  Kelsey Burke BSAN Anim Sci
Brasher  Sydney Elizabeth BSAN Anim Sci
Brown  Christopher Seth BS WFS WFS
Brown  Matthew Charles BSFS FST
Buxkemper  Joanna Marie BSFS FST
Call  Jaime Jacinda BSESS ESS
Campbell  Jordan Taylor BSAG FAB
Carter  Ashley Christine BSAN Anim Sci
Cervetti  David K. BSAN Anim Sci
Chevalier  Allison Anita Louise BSAG ALEC
Chow  Anna Christine BSAN Anim Sci
Colby  Lauren Hope BSESS ESS
Corder  Brittni Megan BSAN Anim Sci
Cox  Maxwell Rambeau BSWFS WFS
Davis  William Tyler BSAN Anim Sci
DeLisle  Jennifer Lea BSWFS WFS
Dickey  Bryan Lee BSESS ESS
Edmonds  Isaac Harrison BSWFS WFS
Edwards  Alex Michael BSAN Anim Sci
Edwards  Daniel Patrick BSAN Anim Sci
Ellis  Ashley Elizabeth BSAN Anim Sci
Elmore  Ivey Christine BSF For
Ervin  Bradley Michael BSAN Anim Sci
Estabrooks  Timothy Stephen BSAN Anim Sci
Farmer, III  James Charles BSFS FST
Featherson  Ashley Lavette BSFS FST
Flatter  Jennifer Catherine BSPS Plant Sci
Floyd  Autumn Kristin BSFS FST
Fust  Cody Allen BSAG ALEC
Gaddis  James Quentin BSWFS WFS
Giles  James Arthur BSPS Plant Sci
Gonsewski  Jessica Lynn BSFS FST
Grant  Timothy James BSESS ESS
Greenlee  Portia Macleod BSAN Anim Sci
Greenlee, II  Jerry Thomas BSAN Anim Sci
Greenway, IV  James Edward BSWFS WFS
Grossart  Leah Kristina BSESS ESS
Hardcastle  Amanda Kelly BSAN Anim Sci
Harrison  Anna Elise BSAN Anim Sci
Hayes  Natalia Maria BSFS FST
Henry  Gavin William BSARE FAB
Hodges  Landon Oakley BSARE FAB
Hodges  Ryan Lee BSBSE Biosy Engr
Hodges  William Mack BSESS ESS
Howard  Avery Greer BSAG ALEC
Howard  Calvin Charles BSBSE Biosy Engr
Ingle  Heather DeAnna BSAN Anim Sci
Jacobs  Hannah Marie BSAN Anim Sci
Jaeckel  Adam William BS WFS WFS
James  Robert Caleb BSAG FAB
Jennings  Taylor Alexander BSARE FAB
Johnson  Anika Lashay BSFS FST
Johnson  Matthew Fulton BSAG FAB
Johnston  Erik Ross BSPS Plant Sci
Johnstone  John Patrick BSFS FST
King  Chanci Nicole BSBSE Biosy Engr
Kontor  Michael John BSPS Plant Sci
Lewter  Sarah Jane BSFS FST
Lipkin  Jack Henry BSF For
Lykins  Carrie Elizabeth BSAG ALEC
Mackie  James Wesley BSPS Plant Sci
Maples  Joseph Clark BSWFS WFS
Martin  Ali Caroline BSAN Anim Sci
Martin  Laura Anne BSFS FST
Massaro  Christina Lynn BSAN Anim Sci
Massengill  Ronald Brandon BSBSE Biosy Engr
McElheney  Megan Elizabeth BSAN Anim Sci
Merritt  Heather Alison BS AG ALEC
McIntyre  Steven Warren BSAN Anim Sci
Miller  Andrew Carroll BSAG ALEC
Moran  Leah Louise Katariina BSWFS WFS
Nelson  Stephen Kyle BSWFS WFS
Nipper  Catherine Lynn BSF For
Nixon  Lauren Tressa BSESS ESS
Noblett  James Alden BSAN Anim Sci
Nolen  Madison Elisabeth BSFS FST
Nutter  Tyler Joseph BSF For
Orr  Sarah Elizabeth BSAN Anim Sci
Ortiz  Luis Modesto BS ANI SCI ANI SCI
Overall  Madison Grace BSAN Anim Sci
Panella  Sean Robert BSAN Anim Sci
Parikh  Nishi Kalpesh BSFS FST
Parker  Katherine Adelyn BSAG FAB
Parry  Katherine Ann BSAN Anim Sci
Patrick  Andrew Jackson BSESS ESS
Payne  Kasey Dawn BSAN Anim Sci
Perez  Brittani Nikole BSBSE Biosy Engr
Pinheiro  Tiphani Shontel BSFS FST
Pittman  Jessica Nicole BSAN Anim Sci
Plaisted  Rebecca Ann BSAN Anim Sci
Renfroe  Ivy Leigh BSPS Plant Sci
Renix  Amber Lynne Parham BSFS FST
Rich  Alexander Tipton BS ANI SCI ANI SCI
Rickels  Derrick Morgan BSWFS WFS
Robinson  Anna Elizabeth BSAN Anim Sci
Rochelle  Lindsey Rebecca BSAG FAB
Roden  Andrew David BSWFS WFS
Rogers  Maria Christine BSAN Anim Sci
Rolen  Sarah Elizabeth BSAN Anim Sci
Rouse  Elizabeth Nicole BSAN Anim Sci
Saidak  Christina Grace BSWFS WFS
Sauls  Billy Ray BSARE FAB
Scott  Breanna Jayne BSAN Anim Sci
Scott  Celina Rose BSWFS WFS
Searcy  Glen Linton BSWFS WFS
Seaton  Corey David BSESS ESS
Settlemyre  Nathan Isaac BSAN Anim Sci
Sewell  Matthew Blake BSBSE Biosy Engr
Siniard  Wesley Cutrer BSAN Anim Sci
Smithson  Cody Hugh BSWFS WFS
Springer  Robert Jonathan BSAG FAB
Stauder  Cameron Michael BSF For
Stephenson  Phillip Lee BSWFS WFS
Stinson, II  Robert Thornton BSWFS WFS
Suenkel  Amanda Nichole BSAN Anim Sci
Sullivan  Casey Theresa BSESS ESS
Tinsley  Natasha LaMarque BSAN Anim Sci
Tuttle  Emily Ann BSAN Anim Sci
Utley  Jason Allen BSESS ESS
Van Der Merwe  Johannes Stephan BSWFS WFS
Vandergriff  Matthew D. BSAN Anim Sci
Vazirani  Henna Mahesh BSFS FST
Vineyard  Cory Joseph BSARE FAB
Weaver  Jayme Ann BSAN Anim Sci
Webb  Lashley Grace BSAN Anim Sci
West  Thomas Hardeman BSAN Anim Sci
Wheeler  Jasmine Nicole BSFS FST
Wheeler  Jennifer Renee BSESS ESS
Whisler  Andrew Douglas BSBSE Biosy Engr
White  Joshua David BSAG ALEC
Winters  Courtney Ann Marie BSAG ALEC
Wisecarver  Cody Mark BSARE FAB
Wood  Megan Elizabeth BSAN Anim Sci
Wyatt  Rebecca Suzanne BSAN Anim Sci
Yohannes  Tedros M. BSFS FST

UNDERGRADUATE
STUDENTS
Agricultural Sciences & Natural Resources Education, Health & Human Sciences
Architecture & Design Engineering
Arts & Sciences (A-K) Nursing
Arts & Sciences (L-Z) Social Work
Business Administration Veterinary Medicine
Communication & Information  

TOP

 

 

 

 

Office of the University Registrar

209 Student Services Building - Knoxville, TN 37996-0200
Monday-Friday, 8:00 am to 5:00 pm - except holidays


 

The University of Tennessee, Knoxville. Big Orange. Big Ideas.

Knoxville, Tennessee 37996 | 865-974-1000
The flagship campus of the University of Tennessee System