The University of Tennessee, Knoxville

Office


College of Engineering

Fall 2013 Confirmed Degrees

LAST NAME FIRST/MIDDLE DEGREE MAJOR
Adams  Jonathan Thomas BSEE Elec E
Adkins  Anthony Sterling BSCS CompSc
Armstrong  Charles Franklin BSCS CompSc, Math
Bell  Darryl Troy BS ELECTRICAL ENGR ELECTRICAL ENGR
Bellott  Mark Daniel BSCS CompSc
Belnap  Jeramy Karl BSCE CivE
Berg  Joshua Barton BSCE CivE
Black  Kevin Benjamin BSME MechE
Boghozian  Jonathon Tikran BSCE CivE
Brown  Jermaine Markeith BSCOME CompE
Bryant  Lauren Elizabeth BSCE CivE
Burden  Drew Alexander BSCS CompSc
Burkhalter  Skye Michael BSIE IndrE
Caldwell  Nathaniel Seth BSNE NuclE
Campbell, Jr.  Laurence Philip BSME MechE
Carmichael  Jesse Aaron BSME MechE
Carrico  Erica Noel BS NUCLEAR ENGR NUCLEAR ENGR
Caughron  Jonathan Thomas BSEE Elec E
Chester  Matthew Conrad BSCE CivE
Cooper  Eliott Jordan BSME MechE
Cotham, III  John Thomas BSCS CompSc
Cox  Alexander Kellum BSME MechE
Craze  Michael Alan BSCS CompSc
Crowder  Christopher Edward BSEE Elec E
Daniels-Mulholland  Robert Joseph BSBME BiomE
Dave  Rohan Prakash BSCOME CompE
Dave  Rohan Prakash BSEE Elec E
Davis  Allison Danielle BSCE CivE
DeClerk  Cameron Tyler BSME MechE
Dix  Jeffery M. BSEE Elec E
Doss  Alexander Phillip BSME MechE
Doss  Andrew Phillip BSEE Elec E
Dossett  Justin Andrew BSME MechE
Downing  Evan Phillip BSCS CompSc
Elizer  Joseph Michael BSCE CivE
Fathi  Mohammad Mohssen BSME MechE
Finch  Dylan Patrick BSCE CivE
Gibson  Teddy Jay BSIE IndrE
Glaser  Gregory Page BSCE CivE
Glover  James Robert BSME MechE
Graves  Jeremy Ryan BSNE NuclE
Greaud  Joshua Daniel BS ELECTRICAL ENGR ELECTRICAL ENGR
Grueser  David Thomas BSCE CivE
Hale  Gerrit Alexander BSME MechE
Hamilton  Kolby Lynn BSME MechE
Harless  Janson Paul BSEE Elec E
Harvell  Breana Chanel BSMSE MatsScE
Harvey, Jr.  Steve Glen BSCE CivE
Henke  Jacob Zachary BSBME BiomE
Hicks  Wesley Michael BSCE CivE
Hinricher, Jr.  Michael Robert BSME MechE
Hogan  Jeremy Shell BSCHE ChemE
Horner  James Kyle BSCE CivE
Huszar  Matthieu Gabor BSIE IndrE
Huxtable  Richard Clinton BSEE Elec E
Irvine  Andrew Stephen BS CIVIL ENGR CIVIL ENGR
James  Darius Horizon BSEE Elec E
Jeter  James Marcus BSME MechE
Johnson  Preston Samuel BSCE CivE
Jones  Jonaaron Fitzgerald BSMSE MatsScE
Julian  Cory Alexander BS CIVIL ENGR CIVIL ENGR
Kelly  Shannon Breckinridge BSCE CivE
Kennedy  Robert Edward BSME MechE
Ketron  Bailey Rae BSME MechE
Kirby  Steven Kyle BSEE ELEC ENGR
Knowles  Erik Michael BSCE CivE
LaCure  J. David BSEE Elec E
LaPrise  Andrew BS COMPUTER SCI COMPUTER SCI
Lesloom  Hussien Marzoog M. BSIE
Letsinger  Andrew Thomas BSEE Elec E
Lorance  Daniel Christian BSCE CivE
Loveless, II  Bryce Romney BSEE Elec E
Martinez  Marvin BSCE CivE
McClellan  Aaron Paul BSCE CivE
McDonough  Nathan Terrence BSME MechE
Miles  Alexander Michael BSME MechE
Mitchell  Cody Aaron BSCE CivE
Mitchell  James Christopher BSME MechE
Mitchell  Mia Leonise BSBME BiomE
Moll  Brett Alexander BS CHEM ENGR CHEM ENGR
Mulkey, Jr.  James Gregory BSEE Elec E
Newman  Christopher B. BSEE Elec E
Nguyen  Minh Ngoc BSEE Elec E
Pardue  Phillip Eugene BSEE Elec E
Pelle  Angela Marie BSCE CivE
Phillips  Andy Dale BSME MechE
Pickering, Jr.  Frank Gambill BSIE IndrE
Pinkard  Matthew Clark BSME MechE
Pinto  Aaron Michael BSEE Elec E
Poole  Adele Marie BSIE IndrE
Powers  Perrin Adeline BSIE IndrE
Price  Matthew Stewart BSME MechE
Rajasaari  Cyle Matias BSCE CivE
Ray, IV  Robert Gordon BSCE CivE
Reed  Corey Dustin BSCE CivE
Rhinehart, III  George Daniel BSCOME CompE
Richard  Chris Louis BSCHE ChemE
Riedel  Andrew Michael BSEE Elec E
Roemer  Levi Robert BSIE IndrE
Scobey  John Crawford BSCE CivE
Sharkey  Jennifer Kay BSCE CivE
Short  Daniel Joseph BSCS CompSc
Singh  Karamvir   BSEE Elec E
Slavick  Patrick Philip BSCOME CompE
Stewart  Charles Winfield BSAE AeroE
Stinnett  Cameron Taylor BSCE CivE
Stricklin  Sarah Dodds BSME MechE
Swift  Michael Dion BSEE Elec E
Talbot  Nathan Ryan BSME MechE
Thibodaux  Johnathon Ray BSCE CivE
Warf  Benjamin Ryan BSME MechE
White  Joshua Waring BSCOME CompE
Wieger  Zachary Allen BSEE Elec E
Wilson  Sarah Lynn BSCHE ChemE
Winter  Kyle Oakley BSMSE MatsScE
Wong  Fionnie Sue-Yee BSMSE MatsScE
Wong  Nina Mei-Yee BS ELECTRICAL ENGR ELECTRICAL ENGR
Woods  Latasia Elise BS MECH ENGR MECH ENGR
Young  Ryan James BSCS CompSc
Zamudio  Nicholas Ross BSEE Elec E
Zarb  Matthew Douglas BSEE Elec E
Zeitlin  Dana Michel BSME MechE
       

UNDERGRADUATE
STUDENTS
Agricultural Sciences & Natural Resources Education, Health & Human Sciences
Architecture & Design Engineering
Arts & Sciences (A-K) Nursing
Arts & Sciences (L-Z) Social Work
Business Administration Veterinary Medicine
Communication & Information  

TOP

 

 

 

Office of the University Registrar

209 Student Services Building - Knoxville, TN 37996-0200

Telephone calls for the Office of the University Registrar are answered by One Stop Express Student Services Center (865-974-1111) located at Hodges Library Ground Floor, 1015 Volunteer Boulevard. To contact University Registrar staff please refer to "Staff Listing".

Monday-Friday, 8:00 am to 5:00 pm - except holidays



 

The University of Tennessee, Knoxville. Big Orange. Big Ideas.

Knoxville, Tennessee 37996 | 865-974-1000
The flagship campus of the University of Tennessee System