The University of Tennessee, Knoxville

Office


College of Engineering

Spring 2012 Confirmed Degrees

LAST NAME FIRST/MIDDLE DEGREE MAJOR
Adams  Mark Edward BSCE Civ Engr
Agahan  Erika Lei Poserio BSCHE Chem Engr
Ahn  Christopher Gill BSNE Nucl Engr
Alexander  James Daniel BSCE Civ Engr
Ali  Yasmeen Fatima BSCE Civ Engr
Alier  Philip Garang BSNE Nucl Engr
Alkhuwaiter  Ammar Dhafer BSCOME Comput Engr
Allan, V  Harry Lee BSIE Indr Engr
Allen  Randall Brady BSAE Aero Engr
Alsharif  Ahmad Mohamed BSEE Elect Engr
Anderson, II  David Holland BSCS Comp Sci
Bartholomay  Marsha Lynn BSNE Nucl Engr
Baumgartner  Matthew David BSCOME Comput Engr
Baxter  Christopher Ross BSNE Nucl Engr
Bennett  Brian Lindsey BSME Mech Engr
Bentjen  Karl Christian BSCOME Comput Engr
Berry, Jr.  Joseph Patrick BSBME Biom Engr
Bhatt  Jay Vinay BSNE Nucl Engr
Black  Joseph Edward BSME Mech Engr
Bottom  Andrew Turner BSAE Aero Engr
Bowland  Christopher Charles BSMSE Mats Sci Engr
Bowman  Alex Joseph BSCHE Chem Engr
Brantley  Matthew Russell BSME Mech Engr
Bright  Michael Ioan Bulzan BSCHE Chem Engr
Brown  Casey Shane BSCE Civ Engr
Brown  Joshua Charles BSMSE Mats Sci Engr
Browning  Natalie Jane BSNE Nucl Engr
Brundage  David Patrick BSAE Aero Engr
Brundage  Richard Casey BSME Mech Engr
Burnham  Chelsea Ann BSNE Nucl Engr
Byrd  Christopher Shane BSME Mech Engr
Byron  Rafael Monte BSNE Nucl Engr
Caldwell  Daniel R. BSCHE Chem Engr
Campbell  Colin Michael BSCS Comp Sci
Capps  Nathan Allen BSNE Nucl Engr
Carlson  Benjamin James BSEE Elect Engr
Carpenter  Stephen Justin BSIE Indr Engr
Carr  Anna Corinne BSBME Biom Engr
Carter  Nathaniel Adam BSNE Nucl Engr
Castellanos  Luis Antonio BSNE Nucl Engr
Caswell, Jr.  Adam Gerard BSNE Nucl Engr
Catignani  Stephen Ryne BSNE Nucl Engr
Chaires  Austin Lucas BSBME Biom Engr
Childress  Travis Bradley BSME Mech Engr
Churchill  Robert Lawrence BSCHE Chem Engr
Clark  Clayton Jeremiah BSCE Civ Engr
Clarke  Cassandra Leanne BSCHE Chem Engr
Clements  Aaron Thomas BSIE Indr Engr
Cobb  Clinton Andrew BSME Mech Engr
Cobb  Zachary Allan BSME Mech Engr
Cohen  Steven James BSBME Biom Engr
Conners  Christina Marie BSNE Nucl Engr
Conrad  Daniel Alden BSMSE Mats Sci Engr
Cortese  Ronald James BSCOME Comput Engr
Costa  Fernando Menezes BSME Mech Engr
Cox  Aaron J. BSCHE Chem Engr
Crabtree  Sarah Lucinda BSCHE Chem Engr
Craig  Gage Ryan BSCE Civ Engr
Crawley  Tristan Taylor BSME Mech Engr
Creviston  Lee Michael BSME Mech Engr
Crnkovich  Steve Evan BSME Mech Engr
Cross  Harrison Jacob BSCOME Comput Engr
Cruise  Sarah Elizabeth BSCHE Chem Engr
Culley  Michael Russell BSME Mech Engr
Culver  Boyd Thomas BSME Mech Engr
Cunningham,  III  Richard Burns BSNE Nucl Engr
Curtis  Charles Aaron BSIE Indr Engr
Daniel  Brian Joseph BSNE Nucl Engr
Daniel  Brian Mathew BSME Mech Engr
Daniels-Mulholland  Patrick Richard BSCE Civ Engr
Dareing  Tron Bjorn BSIE Indr Engr
Davenport  Matthew Vernon BSCS Comp Sci
Davis  Louis Alan BSCS Comp Sci
Davis  Nolan James BSBME Biom Engr
Davis  Richard Benjamin BSME Mech Engr
Davis  William Edward BSCS Comp Sci
DeCotes  Mark Blaise BSCS Comp Sci, Math
Delozier  Ryan Thomas BSME Mech Engr
Dernovshek  Steven Ray BSAE Aero Engr
Dirks  Nicholas John-Fox BSCE Civ Engr
Dorris  James Theodore BSME Mech Engr
Dowling  Kevin Michael BSEE Elect Engr
Dunaway  Adam Blake BSMSE Mats Sci Engr
Dycus  Joseph Houston BSMSE Mats Sci Engr
Dyer  Nathan Ellis BSBME Biom Engr
Eakes  Jon Justin BSEE Elect Engr
Eaton  James Nicholas BSEE Elect Engr
Edgar  Natalie Paige BSCHE Chem Engr
Edwards  Jonathan Andrew BSNE Nucl Engr
Eldridge  David Austin BSAE Aero Engr
Eliott  Sean Thomas BSCE Civ Engr
Erwin, Jr.  Richard Arthur BSME Mech Engr
Eubank  Shannon Marie BSEE Elect Engr
Ewing  Michael Lincoln BSME Mech Engr
Fage  Claire Celeste BSNE Nucl Engr
Fawaz  Samar Tamara BSCHE Chem Engr
Flader  Ian Benjamin BSME Mech Engr
Flora  Eric William BSCE Civ Engr
Fly  Stephen Randolph BSMSE Mats Sci Engr
Freeman  Nathan Edward BSEE Elect Engr
Gabriel  Matthew James BSME Mech Engr
Galbraith  John-Michael Eric BSIE Indr Engr
Gennett  Danielle Rennee BSME Mech Engr
Gilmartin  Thomas Daniel BSBME Biom Engr
Giminaro  Andrew Vincent BSNE Nucl Engr
Gleaves  Ashley Marie BSAE Aero Engr
Goodmiller  Geoffrey Roy BSCE Civ Engr
Goodwin  Stewart Paul BSME Mech Engr
Gordon  Scott Kaylon BSCHE Chem Engr
Gore  Daniel William BSME Mech Engr
Graves, III  Bernard James BSCIVE Civ Engr
Greenwald  Willis Anderson BSME Mech Engr
Griswold  Justin Reed BSNE Nucl Engr
Grundt  Justin Lee BSME Mech Engr
Gust  Alan Michael BSCS Comp Sci
Gutman  Amanda Rose BSEE Elect Engr
Hall  Jerrika Speidel BSCE Chem Engr
Hall, IV  Miles Lewis BSNE Nucl Engr
Hamblen  Jordan Douglas BSME Mech Engr
Hamilton  John Andrew BSME Mech Engr
Haribans  Jason Narendra BSEE Elect Engr
Harris  Jordan Lee BSCE Civ Engr
Hathaway  Gary Anthony BSME Mech Engr
Hay  Jack Ryan BSCHE Chem Engr
Haynes  Bradley Neil BSCE Civ Engr
Helton  Morgan Lucas BSEE Elect Engr
Henderson  Wesley Vernon BSCE Civ Engr
Henry, Jr.  Nathan Lee BSCOME Comput Engr
Henson  William Raymond BSME Mech Engr
Herd  Curtis Allen BSCE Civ Engr
Herrera  Lucas Antonio BSEE Elect Engr
Hicks  Michael Scott BSCE Civ Engr
Hillard, II  Timothy Raymond BSNE Nucl Engr
Hinchion  Maxwell Balogh BSCE Civ Engr
Hinson  John Andrew BSBME Biom Engr
Hipp  Abigail Marie BSCHE Chem Engr
Hix  Andrew David BSCHE Chem Engr
Hmielewski  Mary Elizabeth BSMSE Mats Sci Engr
Hofflinger  Justin Joseph BSEE Elect Engr
Holdway  Kristen Brooke BSME Mech Engr
Holland  Stephen Andrew BSEE Elect Engr
Hooker  Shaun Brennan BSAE Aero Engr
Howell  Daniel Logan BSCHE Chem Engr
Jackson  Anderson Westley BSIE Indr Engr
Jacobson  Alex Dillon BSCE Civ Engr
Johnson  Brandon Jeffrey BSEE Elect Engr
Jones  Matthew Yung BSME Mech Engr
Juneau  Olivia LaPrairie BSCE Civ Engr
Kaminsky  Andrew Lawrence BSME Mech Engr
Keeney  Nathan Walter BSBME Biom Engr
Kelley  Jasmine Leah BSIE Indr Engr
Kibler  Christopher Clair BSEE Elect Engr
Kidd  Rachel Marie BSCHE Chem Engr
Kilbey  Jordan Alexander BSMSE Mats Sci Engr
King  James Daniel BSCE Civ Engr
King  Matthew Charles BSEE Elect Engr
Kinney  Phillip Harrison BSIE Indr Engr
Kinsey  Michael Robert BSCHE Chem Engr
Kiste  Tyler John BSIE Indr Engr
Klarner  Andrew Daniel BSMSE Mats Sci Engr
Knott  Justin Tyler BSAE Aero Engr
Knox  John Tyler BSIE Indr Engr
Kuliasha  Cary Alexander BSMSE Mats Sci Engr
Lamb  Justin David BSME Mech Engr
Lasley  William Gregory BSME Mech Engr
Latture  Ryan Michael  BSMSE Mats Sci Engr
Le  Lephan BSCHE Chem Engr
Lee  Austin William BSME Mech Engr
Lind  Eric Cole BSCE Civ Engr
Lindsey  Douglas Clayton BSEE Elect Engr
Linnik  Nikolay Vladimirovich BSME Mech Engr
Littlejohn  Evan Demil BSEE Electr Engr
Lockaby, Jr.  John William BSCE Civ Engr
Long  Allan Paul BSCHE Chem Engr
Long  William Russell BSCE Civ Engr
Lowden  Alina Ann BSMSE Mats Sci Engr
Lowry  Quinton Brook BSEE Elect Engr
Lumley  Robert James BSCHE Chem Engr
Luna  Edgar BSME Mech Engr
Lusk  Keely Wen BSEE Elect Engr
MacDonald  Rebecca Jane BSCHE Chem Engr
Martin  Eric Westbrook BSEP Engr Physics
Mashburn  Jake Robert BSAE Aero Engr
McAlexander  Thomas Williams BSMSE Mats Sci Engr
McAmis  Charles Michael BSEE Elect Engr
McCann  Morgan Blair BSME Mech Engr
McFarland  Micah Andrew BSNE Nucl Engr
Merritt  Alexander James BSCE Civ Engr
Miller  Ian James BSNE Nucl Engr
Mills  Jason Renner BSEE Elect Engr
Milstead  Andrew Lawrence BSBME Biom Engr
Mishtal  Aaron Joseph BSCS Comp Sci
Moon  Adam Dwight BSAE Aero Engr
Moore  Jason Anthony BSCIVE Civ Engr
Moore  Keith Denis BSME Mech Engr
Morin  Emily Ann BSBME Biom Engr
Morris  Taylor Leigh BSCOME Comput Engr
Mrema  Honest Frank BSAE Aero Engr
Nash  Matthew Bowers BSNE Nucl Engr
Neil  Derek Sherwin BSCE Civ Engr
Nelson  Steven Carswell BSME Mech Engr
Newbill  Adrian Alan BSCHE Chem Engr
Niethammer  Meredith Lee BSBME Biom Engr
Nuri  Mussa Mohammad BSCHE Chem Engr
O'Connell  Michael Patrick BSEE Elect Engr
O'Neal  Adria Michelle BSEE Elect Engr
Pace  Whitney Gail BSEE Elect Engr
Palmer  Zane William Fox BSMSE Mats Sci Engr
Pannell  Zane Hunter BSCE Civ Engr
Park  Jeremy Scott BSCHE Chem Engr
Parrish  Emmabeth BSMSE Mats Sci Engr
Parsons  Justin Tyler BSCHE Chem Engr
Patel  Trushna Ashok BSCS Comp Sci
Pearson, III  Kenneth O'Neal BSEE Elect Engr, Soc
Peek  Jacob Taylor BSCOSC Comp Sci
Pence  Charlton Devault BSIE Indr Engr
Pennington  Nicole Marie BSCOME Comput Engr
Perry  Jason Christopher BSME Mech Engr
Petersen  Benjamin Aaron BSMSE Mats Sci Engr
Peterson  Eric Scott BSEE Elect Engr
Peterson  Michael William BSEE Elect Engr
Peterson  Robert Douglas BSCE Civ Engr
Philpott  Jacob Lewis BSAE Aero Engr
Poland  Laura Elizabeth BSMSE Mats Sci Engr
Ponzio  Nicholas Joseph BSCHE Chem Engr
Powell  Thomas Bruce BSME Mech Engr
Preece  Kyle Michael BSEP Engr Physics
Prenshaw  David Grantham BSCS Comp Sci
Primm  Bailey Michelle BSMSE Mats Sci Engr
Prince  Aaron Austin BSIE Indr Engr
Quigley  John Nicholas BSAE Aero Engr
Ra  Kevin Hyunchul BSCIVE Civ Engr
Rainey  Stephen BSAE Aero Engr
Ramsey  Kelcee Storme BSIE Indr Engr
Rasnick  Robert Jacob BSME Mech Engr
Raup  Michael Christopher BSCE Civ Engr
Reece  Christopher Lynn BSNE Nucl Engr, Math
Reeder  Warren Arthur BSME Mech Engr
Retterer  Dustin Lee BSEE Elect Engr
Rice  Aaren Tyler BSNE Nucl Engr
Richardson  George David BSEE Elect Engr
Rider  Austin Chace  BSCE Civ Engr
Riley  Cameron William BSEE Elect Engr
Robinson  Samuel Bailey BSCE Civ Engr
Robson  Evan Thomas BSCE Civ Engr
Roe  Eric Stephen BSAE Aero Engr
Rutledge  Nicholas Drake BSEE Elect Engr
Samsel  Isaak Knox BSEE Elect Engr
Sandstrom  Christopher Jon BSCE Civ Engr
Shade  Andrew Joseph BSEE Elect Engr
Shafer  Darren Joseph BSNE Nucl Engr
Shanahan  Michael Patrick BSNE Nucl Engr
Sharif  Essa Omran BSBME Biom Engr
Sharpe, Jr.  Barry Dale BSBME Biom Engr
Shedd  Daniel Collier BSCHE Chem Engr
Shell  David Thomas BSNE Nucl Engr
Shelton  Cameron Lewis BSEE Elect Engr
Shofner  Whit BSCE Civ Engr
Singleton  Thomas Richard BSME Mech Engr
Skeirik  Stephen Ryan BSCS Comp Sci
Smith  Patrick Martin BSCE Civ Engr
Smith  Victor Philip BSBME Biom Engr
Smotherman  Jamie Marie BSIE Indr Engr
Spears  Jeremy Patton BSEE Elect Engr
Spencer  David Clinton BSAE Aero Engr
Stack, Jr.  William Loren BSME Mech Engr
Stand Stracuzzi  Luis Manuel BSNE Nucl Engr
Stanford  Russell Browning BSNE Nucl Engr
Steely  Clinton John BSAE Aero Engr
Stevenson  Kiersten Michele BSBME Biom Engr
Strader  Katherine Christina BSMSE Mats Sci Engr
Sullivan  William Allen BSME Mech Engr
Swafford  Julianne Margaret BSBME Biom Engr
Szemborski  Sean Michael BSME Mech Engr
Tabors  Tia Renee BSCHE Chem Engr
Tantawi  Saad Hasan BSCE Civ Engr
Taylor  Curtis Robin BSCS Comp Sci
Therrien  Kenson Mark BSEE Elect Engr
Toll  Trevor Aaron BSMSE Mats Sci Engr
Travis  Adam Ross BSAE Aero Engr
Tubb  Shanna Elizabeth BSCE Civ Engr
Tupis  Adam Reid BSAE Aero Engr
Utley  John Prentyce BSME Mech Engr
Valentine  Carii Samantha BSNE Nucl Engr
von Clef  Thomas William BSCS Comp Sci
Walker  Bryce Franklin BSCE Civ Engr
Walker  Mark Edwin BSNE Nucl Engr
Walker, IV  Robert L. BSIE Indr Engr
Ward  David Jonathan BSCE Civ Engr
Ward  Melanie Elizabeth BSNE Nucl Engr
Watkins  Adam Keith BSIE Indr Engr
Weigand  Jonathan Phillips BSCE Civ Engr
Werden  Jesse William BSMSE Mats Sci Engr
Wham  Robert Matthew BSBME Biom Engr
White  Collin Taylor BSIE Indr Engr
Whitehead  Jack Moore BSBME Biom Engr
Whitener  Ricky James BSCHE Chem Engr
Whitted  Ryan Christopher BSME Mech Engr
Williams  Jennifer Michelle BSIE Indr Engr
Williams  Joshua Daniel BSME Mech Engr
Wilson, III  David Leon BSCHE Chem Engr
Winstead  Kelsey Michele BSAE Aero Engr
Wise  Robert Hutchison BSIE Indr Engr
Yount  Brian Kenneth BSCHE Chem Engr
Youst  Nicholas Alexander BSAE Aero Engr
Zadell  Alex Joseph BSAE Aero Engr

 

UNDERGRADUATE
STUDENTS
Agricultural Sciences & Natural Resources Education, Health & Human Sciences
Architecture & Design Engineering
Arts & Sciences (A-K) Nursing
Arts & Sciences (L-Z) Social Work
Business Administration Veterinary Medicine
Communication & Information  

 

 

 

 

 

Office of the University Registrar

202 Student Services Building - Knoxville, TN 37996-0200

Monday-Friday, 8:00 am to 5:00 pm - except holidays


 

The University of Tennessee, Knoxville. Big Orange. Big Ideas.

Knoxville, Tennessee 37996 | 865-974-1000
The flagship campus of the University of Tennessee System